Serbările Comunei Ciurea (ediția a XIII-a) 2016

Serbările Comunei Ciurea (ediția a XIII-a) 2016

In zilele de 18, 19 si 20 ale lunii iunie, a avut loc ediția a XIII-a a Serbărilor Comunei Ciurea, eveniment prilejuit de Sărbătoarea “Sf. Treime” . Nu au lipsit momentele speciale, de o aleasă emoție, ce au dat măreție acestei manifestari: – Sambata, 18 iunie 2016, elevii si-au demonstrat calitățile sportive si talentul artistic prin concursuri pe role, tenis de masa, desene pe asfalt. – Duminica, 19 iunie 2016, au fost premiati cei care sarbatoresc 50 de ani de la casatorie. Comuna noastra are un număr de 25 de cupluri care vor fi premiati:  Din satul Ciurea: 1. Vuza Vasile si Cornelia 2. Petrachi Dumitru si Maria 3. Sârbu Constantin si Elena 4. Bustiuc Dumitru si Elena 5. Duca Ioan si Cristina 6. Nastasă Gheorghe si Maria 7. Hitruc Gheorghi si Maria 8. Căpiță Alexandru si Paraschiva  Din satul Dumbrava: 1. Negrei Ioan si Maria 2. Constantin Petru si Maria  Din satul Lunca Cetatuii: 1. Ene Constantin si Ortansa 2. Fronea Alexandru si Maria 3. Pară Miluță si Maria 4. Pușcașu Vasile si Olga  Din satul Picioru Lupului: 1. Toma Petru si Cristina 2. Butnariu Neculai si Elena 3. Petrachi-Toma Constantin-Iulian si Elena 4. Gălățianu Teofil si Ileana  Din satul Slobozia: 1. Aștefănoaei Ioan si Elena 2. Fecioru Constantin si Maria 3. Crețu Alexandru si Catinca 4. Cojocaru Stefan si Maria 5. Rotariu Alexandru si Anica – Luni, in ziua a treia a serbărilor, s-a săvârșit slujba religioasa prilejuita de sarbatoarea “Sf. Treime”.

-3
°
C
Max.:+2
Min.:-9